Design Sztuka

ZAINSPIRUJ SIĘ!

Inspiracja jest wszędzie! Już wiele razy w moich wpisach powtarzałam, że sztuka jest dla każdego! Nie należy się jej bać – sztukę trzeba poczuć! Ale do tego jest potrzebna inspiracja:) Ja wielokrotnie przeglądam prace różnych artystów, podglądam ich warsztat, techniki. Oglądam wiele filmików, tutoriali:) To bardzo pomaga! Właśnie dzięki temu otworzyłam się na nowe materiały takie jak farby Powertex, żywicę epoksydową, barwniki alkoholowe czy płatki szlagmetalu imitujące złoto!

Kiedy oglądam co można stworzyć, okazuje się, że wszystko siedzi w naszych głowach. Już przestałam mówić, że czegokolwiek “nie umiem”, a zaczęłam: “jeszcze nie wiem jak to jest zrobione”🙂 I po czasie okazuje się, że nie jest to, aż tak trudne jak początkowo mogło się wydawać:)

Gdy już poczujecie, że coś Wam się podoba, nie poddawajcie się! Nie odkładajcie na później! Weźcie to, co macie w domu – może farby? Może coś innego i po prostu spróbujcie:) A jeśli leży to w granicach Waszych możliwości, zamówcie materiały, które się Wam spodobały. Efekty mogą przerosnąć Wasze oczekiwania względem siebie:)!

UBOGI RYNEK.

Niestety ogromnym minusem kraju, w którym żyjemy, jest bardzo ubogi rynek w materiały artystyczne. Zdarzyło się już nie raz i nie dwa, że zamawiałam coś z zagranicy. I jeśli pozwalają Wam na to fundusze – super, ale mnie nieraz ceny przerastały, szczególnie, gdy potrzebowałam określony marker, a cena przesyłki okazywała się dwu krotnością samego przedmiotu! Nie polecam.. Szukajcie zamienników. Oczywiście, że jakość będzie nieco inna, ale nie warto się, aż tak wykosztowywać.

No i w końcu, dzielcie się z innymi tym co robicie! Wasza praca może stać się dla innych inspiracją, do stworzenia czegoś wyjątkowego:) Ja naprawdę bardzo sobie cenię wszystkie odważne osoby, gotowe pokazać światu ich twórczość:)!! I nawet jeśli ktoś początkowo Was nie zrozumie, nie martwcie się;) Umieśćcie swoją pracę w jakimś wnętrzu, w Internecie jest ich cała masa, a od razu nabierze innego wyrazu:)

Spodoba ci się również

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź

    error: Content is protected !!