Azja Podróże Tajlandia

TAJLANDIA – PHUKET: REJS NA WYSPY JAMES BOND’A / WSKAZÓWKI

W tym wpisie skupię się na jednej z możliwości, na spędzenie czasu na Phuket. Forma zdecydowanie dla aktywnych, niemniej nawet Ci, co należą raczej do tych “leżakowiczów” będą zachwyceni! Nam pozostawiła niezatarte wspomnienia!

Zatoka Phang Nga – co to właściwie jest?

To przepiękna zatoka Morza Andamańskiego u wybrzeży Tajlandii pomiędzy wyspą Phuket, wyspami Phi Phi a lądem stałym. Całość zlokalizowana jest na obszarze ok. 400 km², stworzona z niemal 40 wysp. Od lat 80 – tych, zatoka została objęta ochroną parku narodowego Phang Nga.

Mimo całej naszej ideologii wyjazdu na własną rękę, w tym wypadku jest to praktycznie niemożliwe. Lokalne firmy specjalizują się w tego typu wycieczkach i wypożyczenie łodzi dla siebie jest zbyt drogie i bez sensu. Jak wygląda taki rejs? Celem jest oczywiście dotarcie do słynnego miejsca – wyspy James Bonda. Zanim to się stanie zwiedzimy jeszcze kilka miejsc:)!

Przy wyborze oferty, zwracajcie uwagę nie tylko na cenę by była jak najniższa. Czasem może się okazać, że po dodaniu kosztów transportu i innych wymyślonych dodatków, ostateczna cena będzie wyższa niż przy wyborze “droższej wycieczki”. A standard może okazać się kiepski! W lobby hotelowym najpewniej znajdziecie wiele folderów reklamowych firm, które oferują swoje usługi w tym zakresie. Sprawdźcie czy..

⇒ w cenę wliczony jest transport z hotelu w obie strony
⇒ pakiet przewiduje przekąski oraz napoje
⇒ jest ubezpieczenie
⇒ nie ma dodatkowych kosztów za kajaki

Najlepsze oferty to te, które w pakiecie mają transfer z hotelu w obie strony. Praktycznie bez względu na to jaki hotel wybierze się na Phuket, można skorzystać z tego typu wycieczki.
Kolejna sprawa to łódź jaką będzie się płynąć. Zwykle te najtańsze wycieczki kuszą turytów, którzy potem ze złością w oczach siedzą jeden za drugim, upchani na maksa, na drewnianych ławkach bez szklanki wody do picia w pakiecie. Mijały nas dziesiątki takich łodzi i wierzcie – nie były to komfortowe warunki jak na 8h zwiedzania. My zdecydowaliśmy się na łódź motorową tylko do 22 osób. To był świetny wybór!

 

Przebieg wycieczki

To rejs pełen atrakcji, dlatego ranek rozpoczyna się drobnymi przekąski w postaci ciasteczek, kawy, napojów. Następnie podawane są wskazówki jak się zachowywać na morzu. A Ci co mają chorobę morską otrzymają tabletki.

1 PANAK ISLAND

Fantastyczne miejsce, wprost idealne do skoków do wody! Postój jest w urokliwej zatoczce, gdzie ostre, strzeliste skały zanurzają się w wodzie tworząc groty. Miejsce doskonałe na zdjęcia, relaks, kąpiel lub po prostu podziwianie pięknych cudów natury. Takiej perspektywy jak ta z łodzi nie doświadczy się, stojąc nawet na najbardziej wysuniętym w głąb morza cypelku.

2. HONG ISLAND / CANOEING

Przy wyborze tańszych wycieczek, to tu zaczynają się schody. Atrakcja przewidziana w tym miejscu, to rejs kajakiem między wysepkami. Oczywiście powinno być to w cenie, ale zdarza się, że pojawiają się pierwsze dodatkowe koszty. Z łodzi wsiada się wprost do pontonowych kajaków. Czeka w Taj, który steruje, by można było oddać się podziwianiu widoków!

3. LUNCH NA PANYEE ISLAND

Niesamowite doświadczenie. Dopływa się do pływającej wioski. Wszystkie domki zlokalizowane na palach lub bojach pływają, więc obiad je się w ciekawym otoczeniu. Potem można oddać się zakupowemu szaleństwu, bo zaplecza uginają się pamiątek!

4. JAMES BOND ISLAND [KO TAPU]

W 1974 roku, to miejsce posłużyło jako plan filmowy do jednej ze scen filmu “Człowiek ze złotym pistoletem“, w którym w rolę Bonda wcielił się Roger Moore. To najpopularniejsze miejsce w zatoce, które przyciąga setki turystów, by sfotografować się ze słynną”maczugą James Bonda”.

5. KHAO PING KAN

Obłędna formacja skalna, zapierająca dech w piersiach! Wysoka na jakieś 20 m, pęknięta wzdłuż, opiera się jedna o drugą tworząc niejako przejście do innego świata. Dla wielu punkt fotograficzny by zrobić ujęcie “herosa podtrzymującego skałę”. Znajduje się kilka metrów od półki widokowej na maczugę James Bonda.

6. ICE CREAM CAVE

Jaskinia lodowa. Swoją nazwę zyskała dzięki finezyjnym formom naciekowym, które przypominają lody:)! Liczne stalaktyty, stalagmity stalagnaty, to prawdziwe dzieła sztuki. Draperie i zasłony utworzone z mleka wapiennego budzą uśmiech na twarzy, gdy przewodnik próbuje doszukiwać się w nich najróżniejszych kształtów zwierząt. Wyposażonym w kaski i latarki eksploruje się jaskinię, do której z uwagi na to, że jest to Park Narodowy mają wstęp tylko małe grupy.

7. NAKA ISLAND

To plażę z piaskiem tak delikatnym, że do złudzenia sprawia wrażenie, że stąpacie po mące! Przepiękny biały kolor i turkus wody, to doskonałe miejsce na wypoczynek. Podczas godziny wolnego czasu, można skosztować drinków, poleżeć lub po prostu popływać w Morzu Andamańskim.

8. ZACHÓD SŁOŃCA NA PRYWATNEJ WYSPIE

Późnym popołudniem w planie jest dotarcie maleńkiej wyspy. Jest ona tak mała, że bez trudu z jednego krańca na drugi można dotrzeć w 5-10 min spokojnym krokiem. Jej lokalizacja zwala z nóg. Z doskonałym widokiem na zachód, daje możliwość zatopienia się w przemyśleniach po dniu pełnym wrażeń i spędzenia romantycznych chwil, oglądając minuta po minucie, jak słońce chowa się za horyzont!♥

Czy polecam? Oczywiście! Program nie jest zbyt napięty, podczas rejsu z jednej wyspy na drugą, można schować się w cieniu i napić zimnego napoju. Żadne z miejsc, które opisałam, nie stanowi trudności by tam dotrzeć. Zwykle podczas zwiedzania wysp, spaceruje się po wygodnych szlakach. Z pewnością jeśli będziecie mieć możliwość spędzić czas na Phuket – warto!

Spodoba ci się również

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź

    error: Content is protected !!