Afryka Maroko Podróże

KLIMAT MAROKO

Choć zwiedziliśmy jeszcze wiele innych miejsc, będąc w Maroko, dziś chciałabym skupić się na tym byście głównie poczuli klimat tego miejsca!

Zatrzymaliśmy się w Agadirze w hotelu Royal Atlas. Była to bardzo dobra lokalizacja. Blisko nas znajdował się suk, w którym nie sposób było przejść obojętnie obok aromatycznych przypraw. Marrakesz nazywany najbardziej kolorowym miastem świata z największym targowiskiem przyciągał wielu turystów w tym i nas. Wprawdzie dla Marokańczyków standardy czystości to istna egzotyka, ale przy pamiętaniu o podstawowych za sadach higieny i w takich miejscach można się odnaleźć.

Niezapomniane wrażenia pozostały również po słynnym marokańskim hammamie. Trafiliśmy do iście klimatycznego miejsca. Na hammam został zaadoptowany cały 3 piętrowy budynek.  Wszystko urządzone w typowo bliskowschodnim klimacie.
Najpierw zostaliśmy dokładnie umyci naturalną gąbką. Następnie nawilżeni unoszącą się ciepłą parą, leżąc na rozgrzanych posadzkach totalnie się zrelaksowaliśmy. Cały zabieg trwał godzinę.
Następnie godzinny masaż olejkami argonowymi i innymi lokalnymi specjałami sprawił, że nasze ciała były niesamowicie delikatne w dotyku.

Na sam koniec zostaliśmy poczęstowani pyszną herbatą, którą piliśmy na samym dachu owego budynku, oglądając panoramę miasta. Jeśli kiedykolwiek będziecie mieli okazję skorzystać i będziecie zastanawiać się czy warto – naprawdę nie pożałujecie!

Zdecydowanie zgadzam się z tym co wcześniej już napisałam – jest to najbardziej kolorowe miejsce jakie do tej pory zwiedziłam. Myślę, że po wizycie w Maroko na pewno stworzę jakąś formę przestrzenną lub obraz, który będzie mi przypominał o klimacie tego miejsca.

Może macie jakieś ulubione miejsca, godne polecenia, w których klimacie się zakochaliście? Piszcie w komentarzach niech te wspomnienia poczują tez inni.

Spodoba ci się również

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź

    error: Content is protected !!