Lifestyle

DIY: ZIMOWA HERBATA Z POMARAŃCZĄ

W pierwszy dzień zimy mam dla Was coś specjalnego:) Na dworze pojawiła się maleńka warstewka śniegu, co oznacza, że chłód się utrzymuje, a to z kolei oznacza, że czas się rozgrzać! Dziś pomyślałam, że podam Wam szybki przepis na domową herbatę.

Składniki: 

❄ 1 pomarańcza
❄ laska cynamonu
❄ kilka gwiazdek anyżu
❄ czarna herbata
❄ łyżka miodu

Przygotowanie:

W dzbanku zaparzam czarną herbatę (w odróżnieniu do herbaty zielonej, która ma działanie wychładzające organizm, herbata czarna sprawi, że szybko stanie się nam przyjemnie ciepło), wraz z laską cynamonu i gwiazdkami anyżu.
Cynamon posiada wiele właściwości – jednym z nich jest działanie przeciwbólowe – świetnie się sprawdza m.in. podczas skurczów i bólów miesiączkowych. Dodatkowo herbata z cynamonu pozwala zwalczyć zmęczenie, jest więc polecana w trakcie nauki.

Teraz czas na pomarańczę! Skórkę należy sparzyć we wrzątku. Następnie pokroić w plastry i dorzucić do dzbanka/kubków [super sprawdzają się w tym celu szklane kubeczki, eksponując bogactwo dodatków].

Na koniec przed zalaniem dodajemy po łyżce miodu. Gdy wszystko gotowe pozostaje cieszyć  się wyjątkowym aromatem i smakiem! Ciekawa jestem Waszych zimowych specyfików:)

Spodoba ci się również

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź

    error: Content is protected !!