Lifestyle

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH LUBIĘ JESIEŃ

Zdecydowanie jestem fanką ciepła. Kocham lato i to moja ulubiona pora roku, ale jest 6 powodów, dla których wyczekuję jesieni! Ten okres ma w sobie coś niesamowitego.. Pewien klimat… Dziś  gdy już jesień zaczęła się na dobre, przygotowałam dla Was coś, co pozwoli ją poczuć.

1. Kasztany

To chyba dla każdego w dzieciństwie był znak, że nadeszła jesień! Wciąż uwielbiam je zbierać. I choć nie zabieram do domu pełnych toreb, to wprost nie mogę się oprzeć, jak widzę lśniącą w słońcu brązową kuleczkę idealnych rozmiarów!

2. Kolory

Chyba nie ma nic piękniejszego niż „złota polska jesień”. To właśnie we wczesnej jesieni najczęściej sięgam po aparat i robię setki zdjęć drzew i liści w obłędnych kolorach. Uwielbiam te dni gdy świeci słońce, a drzewa mają już żółte korony.

3. Romantyczne spacery

Zawsze starałam się w jakiś piękny słoneczny weekend pojechać za miasto do lasu. Wypadem idealnym było miejsce w którym rosły brzózki, liście były we wszystkich odcieniach, a w mchu rósł dostojny krawiec.

4. Grzyby

Od dziecka rodzice zaszczepili mi miłość do zbierania grzybów. Odkąd pamiętam, jak tylko zaczynał się na nie sezon, jeździliśmy do lasu. Nie brakowało przy tym konkursów na najładniejszy okaz:) Musiał być jadalny, zdrowy i jak najbardziej dostojny:)

5. Świece

W moim domu nie może ich zabraknąć. Jestem zakochana w świecach. A w długie jesienne wieczory to one robią niesamowity klimat!
–> zajrzyjcie też tu DIY: JESIENNE ŚWIECZNIKI

6. Dynie

Choć same w sobie mogą się komuś kojarzyć z symbolem czegoś innego, ja gdy widzę je w sklepie, ułożone w pięknych skrzyneczkach, od razu przenoszę się gdzieś do Kanady (gdzie swoją drogą jesień jest bajeczna) i widzę jak na ganku swojego domu, starsze małżeństwo je ciasto dyniowe! Ten obraz mam w głowie, niczym kadr z filmu..

Jesień.. Bajkowa pora roku. A Wam z czym kojarzy się ten okres? Może macie coś, co w Was też wywołuje miłe uczucia?

Spodoba ci się również

2 komentarze

 • Odpowiedz
  Natalia
  23 września 2018 o 18:54

  Ja również jestem fanką lata. Dla mnie jesień niestety kojarzy się z krótkimi dniami , deszczem, i ponura pogoda. Tak jak ty jednak uwielbiam kasztany, kolorowe pejzaże z liści , pyszności z dyni. Kiedy w jesienny dzień świeci słońce to “Polska Złota Jesień ” jest cudowna. Uwielbiam tą porę roku szczególnie w Górach. Tam jest klimatyczna i romantyczna… Dlatego ogromnie się cieszę że w tym roku spędzę tam choć kilka dni 😊😊😊

  • Odpowiedz
   BROADPROSPECTS
   24 września 2018 o 08:29

   No i cudownie!!! Dla takich chwil warto mieć bloga 😊 dużo pięknych zdjęć liczę że będziesz robić 😘🍁

Zostaw odpowiedź

error: Content is protected !!