Europa Inne Podróże Włochy

5 POWODÓW, DLA KTÓRYCH WARTO POJECHAĆ DO WŁOCH!

Odwiedziłam Włochy już po raz kolejny. Tym razem – RAZEM! Już sam ten fakt, czyni ten wyjazd piękniejszym! Niemniej, gdy jest się gdzieś już kolejny raz, zaczyna się patrzeć na dane miejsce inaczej.. Dlatego dziś wpis o tym, dlaczego warto zdecydować się na trip po Włoszech:)!

1. KUCHNIA

Nie będę bardzo oryginalna pisząc, że Włoska kuchnia ma zwolenników na całym świecie, a mój Mąż i ja, jesteśmy jej wielkimi fanami! Dlatego właśnie ten punkt stawiam jako pierwszy. Podczas naszej objazdówki w każdej miejscowości zamówiliśmy oczywiście pizzę, próbowaliśmy lokalnego wina, zamawialiśmy kubeczki ze świeżymi owocami i piliśmy dużo wody San Pellegrino! Krótko mówiąc jedliśmy tak jak lokalsi – i zdecydowanie stwierdzam, że ich styl jedzenia mi bardzo odpowiada:)!

2. ARCHITEKTURA

Wąskie uliczki i wszechobecne na każdym dachu dachówki ceramiczne. Czerwonopomarańczowe dachy przyciągają promienie słońca i w połączeniu z kamienną elewacją i strukturą domów, sprawiają wrażenie jakby tam było jeszcze cieplej!
Większość miejsc to świadectwo starożytności. W niektórych uliczkach czasem traci się poczucie czasu. Ktoś kto pierwszy raz odwiedza kraj położony w rejonie Morza Śródziemnego, zapewne nie może wyjść z podziwu klimatu, który tam panuje. Ten kto już był, z pewnością wróci:)

3. SZTUKA

Włosi kochają dobre wnętrza i obcowanie ze sztuką, a mają przy tym świetny gust. Z resztą nie ma się co dziwić:) Ich kraj sięga swoją historią wieki wstecz, a świadectwo dorobku historycznego przeplata się na ulicach z nowoczesnością. Włoska moda nie przemija na wybiegach, w największych domach mody, a meble produkowane przez toskańskie fabryki są jednymi z droższych.
Wenecja słynie z wyrobów z dmuchanego szkła z Murano. Ceny nieraz przyprawiają o zawrót głowy, niemniej finezja z jaką są wykonane każde detale owych ozdób, zjednują sobie fanów z całego świata.
Maski weneckie do dziś wykonywane są ręcznie.
Ceramika z Umbrii jest rozsławiona na całym świecie, a o Rzymskich zabytkach słyszał chyba każdy!

4. MODA

Coraz popularniejsze stają się w Polsce butiki “z włoską modą”. W Wenecji, Rzymie czy Mediolanie, największym modowym markom poświęcone są całe ulice. Włosi przykładają ogromną wagę do swojego wyglądu. Wszystko jest dobrane ze smakiem i przyciąga wzrok nie tandetą a elegancją.

5. LA DOLCE VITA

To coś, co dla Polaków, póki co jest nieosiągalne. Poranne espresso lub cappuccino, w otoczeniu pięknych widoków, pite bez pośpiechu. Kolacja przy kieliszku dobrego wina w otoczeniu najbliższych, przeciągająca się do późnych godzin nocnych. La dolce vita znajduje odzwierciedlenie w zwykłej codzienności Włochów, czyniąc ją niezwykłą:)

Spodoba ci się również

Brak komentarzy

    Zostaw odpowiedź

    error: Content is protected !!